Finanteq zwycięzcą globalnego konkursu Citi Mobile Challenge!

Do międzynarodowego konkursu Citi Mobile Challenge EMEA organizowanego przez międzynarodową grupę bankową Citi wpłynęło ponad 700 zgłoszeń ze 101 krajów. Celem inicjatywy było wyselekcjonowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla sektora bankowego.

Jury konkursu doceniło innowacyjne podejście do bankowości prezentowane przez Finanteq, który uzyskał tytuł „Top Innovator” za swoją platformę Superwallet. Superwallet to nowa generacja bankowości mobilnej, która pozwala użytkownikom na obsługę finansową i codzienne zakupy z poziomu jednej aplikacji.

,,Dążymy do tego, aby życie stało się wygodniejsze – mówi Artur Małek z Finanteq – Udostępniamy bankom narzędzie umożliwiające budowanie zupełnie nowego poziomu relacji z klientami. Narzędzie, które pomaga nie tylko w obszarze zarządzania finansami, ale także pozwala uprościć wiele codziennych czynności, takich jak zakup biletów autobusowych, zamawianie taksówek, wnoszenie opłat za parking, zamawianie posiłków z dostawą czy rezerwacje hotelowe. Użytkownik Superwalletu może skorzystać ze wszystkich tych usług w ramach swojej aplikacji do bankowości mobilnej, bez konieczności pobierania kilkunastu różnych aplikacji.”

To pierwsze tak ważne wyróżnienie dla aplikacji Superwallet. Cieszymy się, że nasze rozwiązanie zyskało uznanie na arenie międzynarodowej, plasując jednocześnie Finanteq w gronie najbardziej innowacyjnych fintechów na świecie.

Aleksandra Słoboda