Finanteq na Singapur Fintech Festival

Kolejna konferencja i targi za nami. Tym razem, dzięki uprzejmości PAIH, mieliśmy okazję zaprezentować swoje rozwiązania na Fintech Festival w Singapurze.

Singapore FinTech Festival to najważniejsze wydarzenie dla branży fintech w całej Azji. To okazja do ciekawych spotkań i networkingu, a także dużo inspirujących wystąpień i prelekcji. Azja, do tej pory raczej hermetyczna i stawiająca na lokalne rozwiązania, staje się coraz ciekawszym kierunkiem dla fintechów z całego świata.

Finanteq prezentował tam swój najnowszy produkt – Pocket Branch, czyli nowy kanał dostępu do usług bankowych, uzupełniający ofertę banków jako alternatywa do tradycyjnej bankowości oddziałowej. Pocket Branch to video, audio oraz chat – wszystko w jednym rozwiązaniu. To rozwiązanie kierowane do klientów, którzy nie chcą bądź nie mają możliwości odwiedzać placówek, a kwestii zarządzania swoimi finansami preferują rozmowę i kontakt twarzą w twarz z przedstawicielami banku.

Na miejscu mieliśmy okazję porozmawiać m.in. z Panią Sonią Wędrychowicz – Polką pełniącą funkcję Managing Director i Head of DBS Consumer Bank Technology w Singapurze (obecnie Head of Technology Transformation Consumer and Community Bank w amerykańskim banku JPMorgan Chase & Co – przyp. red):

„Cieszy mnie coraz częstsza obecność polskich fintechów w rejonie APAC. Jest to jeden z najbardziej rozwiniętych rynków jeśli chodzi o mobilne rozwiązania finansowe, ale innowacji nigdy dość. Polskie firmy, takie jak Finanteq, mają tu wiele do zaoferowania.”

Poniżej kilkuminutowa relacja wideo z wydarzenia przygotowana przez organizatorów:

 

Katarzyna Kowalska