Kimono, sushi, origami, sumo… i technologia. To znaki rozpoznawcze Japonii – kraju o wspaniałych tradycjach i ogromnym dziedzictwie kulturowym, będącego jednocześnie światowym liderem w produkcji elektroniki i cenionych na całym świecie aut. Japonia to również kraj, w którym banki stale poszukują nowych źródeł innowacji. Jednym z nich jest Pocket Branch czy otwarta platforma bankowa z m-commerce – Superwallet.
Pomimo tego, że Japonia jest liderem technologicznym na wielu polach, gros transakcji dokonywanych jest tam wciąż z udziałem gotówki (Parkiet). Celem japońskich banków i administracji rządowej jest znalezienie takich rozwiązań, które spopularyzowałyby i zwiększyły ilość transakcji bezgotówkowych. Mając to na uwadze, Ambasada RP w Japonii zaprosiła wybrane przez przedstawicieli japońskiego sektora bankowego, ubezpieczeniowego i technologicznego polskie fintechy do przedstawienia w Tokio swoich osiągnięć. Sześć firm reprezentujących polski potencjał branży zostało wybranych wcześniej spośród ponad 50 kandydatur przez japońskich uczestników wydarzenia.
Największy aplauz słuchaczy zyskała prezentacja Finanteq.
„Ucieszyło nas aż tak entuzjastyczne i żywiołowe przyjęcie przez japońską publiczność naszej prelekcji. Superwallet jest czymś, co doskonale wpisuje się w aktualne potrzeby tutejszego rynku.” – Andrzej Sierpiński, Managing Director w Finanteq.
Finanteq, wraz z syntetycznym opisem swojego rozwiązania – Superwallet – został również opisany w największej gazecie finansowej w Japonii (i jednej z największych na świecie) – The Nikkei. Nikkei to gazeta z ponad 140 letnią tradycją, właściciel tytułów takich jak The Financial Times (wikipedia).
Więcej na www.finanteq.com.