Szlachetna Paczka 2016

Szlachetna Paczka to ogólnokrajowy projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Z roku na rok zwiększa zasięg swojego działania, a w tym roku po raz kolejny do akcji przystąpili również nasi współpracownicy.

W jeden krótki dzień, tuż przed finałem akcji, udało się zebrać środki na przygotowanie paczek dla dwóch wybranych rodzin. Dla jednej z nich kupiliśmy artykuły spożywcze, chemiczne, ubrania, książki oraz najważniejszy prezent: łózko rehabilitacyjne wraz z materacem. Druga rodzina otrzymała kuchnię gazową, pralkę, artykuły spożywcze oraz chemiczne, a także obuwie i ubrania. Obdarowane rodziny, jak również koordynator po stronie Szlachetnej Paczki, byli bardzo mile zaskoczeni i wzruszeni wielkością otrzymanej od nas pomocy.

Chcemy Wam bardzo gorąco podziękować za okazane serce oraz za to, jak szybko i sprawnie przeprowadziliście zbiórkę – mieliśmy tak naprawdę jeden dzień, ale Wasz odzew i ekspresowe tempo działania pozwoliły nam pomóc dwóm rodzinom i dać im trochę szczęścia na Święta. Od części pracowników pieniądze wpłynęły już po dostarczeniu paczek, postanowiliśmy je przeznaczyć na kolejne szlachetne: wsparcie finansowe dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz wsparcie dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach, dla którego kupiliśmy i dostarczyliśmy karmy dla psów i kotów.

W przyszłym roku na pewno postaramy się uszczęśliwić kolejne rodziny w potrzebie.

 

Brawo my!

 

 

 

Katarzyna Kowalska