And the winner is… Finanteq!

To był bardzo udany wyjazd i ukoronowanie naszej wieloletniej pracy – na konferencji Finovate w Nowym Yorku Finanteq zdobył tytuł The Best of Show. Nagroda ta, zwana również Oscarem technologii finansowych, została przyznana za Superwallet – aplikację bankowości mobilnej rozbudowaną o platformę m-commerce.

Superwallet doceniony został za nowatorskie podejście w oferowaniu klientom banków wartościowych usług dodanych do standardowych rozwiązań bankowości mobilnej.

Sprzedaż produktów bankowych, takich jak pożyczki, kredyty czy kredyty hipoteczne przez klienta banku odbywa się stosunkowo rzadko, dlatego budowanie bliskich relacji z klientami jest dość trudne. Z drugiej strony, z płatnościami za codzienne zakupy towarów czy usług mamy do czynienia nieustannie, jednak bank nie bierze udziału w decyzjach o ich zakupie. Płatności, które zapewnia bank, znajdują na samym końcu procesu zakupowego. Naszym celem jest przesuniecie banków z końca na początek łańcucha wartości i przeniesienie ich relacji z klientem na wyższy poziom.

Dobromir Piekarski, CEO & Co-Founder eLeader i Finanteq

Wcześniej nagrodę Best of Show uzyskał m.in. nasz rodzimy mBank za nową odsłonę swojego serwisu transakcyjnego udostępnioną klientom w 2013 roku. Zachęcamy do obejrzenia zwycięskiego wystąpienia Finanteq na Finovate.

 

O Finovate
Na konferencjach Finovate w Nowym Jorku, Londynie, San Francisco i Hong Kongu instytucje finansowe i fintechy z całego świata prezentują najnowocześniejsze systemy i aplikacje z obszaru płatności oraz technologii w bankowości. Każdy z prezenterów ma tylko 7 minut, aby zademonstrować publiczności działanie swojego rozwiązania.

Więcej o superwalletach
www.finanteq.com

Katarzyna Kowalska