Jak najszybciej sprawdzić, czy wybrani kandydaci będą pasować do naszego zespołu? Gdy aplikacji o pracę jest dużo, proces rekrutacji może wspomóc hackathon.
Do udziału w organizowanych przez nas spotkaniach tego typu zapraszamy w jednej turze każdorazowo do 10 osób, wyselekcjonowanych na postawie przesłanych wcześniej rozwiązań zadań programistycznych.
Zespół deweloperów pracuje przez kilka godzin w naszych biurach, pod okiem doświadczonych pracowników z eLeader lub Finanteq. W tym czasie kandydaci mają za zadanie zaprojektować dany system, podzielić się rolami w projekcie, zaplanować prace konieczne do wykonania oraz napisać działający system. W razie potrzeby, kandydatów mogą wesprzeć opiekunowie z naszych firm, mobilizujemy jednak zespół do jak największej samodzielności i kreatywności.
Efektem zakończonego hackatonu jest działająca aplikacja z niedużą funkcjonalnością, np. program do rezerwacji sal konferencyjnych, porównywarka cen czy „tinder” dla hoteli.
Dlaczego lubimy hackathony?
Powodów jest co najmniej kilka. Podczas hackathonu można zbadać, oprócz próbki jakości i sposobu tworzenia kodu, również cechy charakteru i umiejętności poszczególnych kandydatów. Jest to doskonała okazja do zaobserwowania, czy uczestnicy wykazują zdolności analityczne, w jaki sposób rozwiązują problemy, czy potrafią skupić się na realizacji projektu i efektywnym wykorzystaniu czasu. Łatwo zbadać też, czy ktoś wykazuje umiejętności organizacyjne, czy jest komunikatywny, potrafi współpracować w grupie lub czy jest pomysłowy. Ułatwia to późniejsze dopasowanie kandydatów do rzeczywistych zespołów – już w pracy komercyjnej.
Jakie korzyści może przynieść hackaton jego uczestnikom?
Najważniejsza jest taka, że kandydaci uzyskają pogłębiony feedback – zarówno dotyczący jakości swojego kodu, jak i aspektów „miękkich” opisanych powyżej. Każda osoba po zakończonym maratonie może spodziewać się więc informacji zwrotnej na temat swojej kandydatury. Dodatkowo, kandydaci mogą spędzić trochę czasu w naszych biurach i zyskać wyobrażenie o tym, jak pracuje się u nas na co dzień.