Pierwsze miesiące pracy w firmach Grupy eLeader

Wdrożenie do pracy w nowej firmie jest zawsze lekko stresujące, niezależnie od tego, czy jest to nasza pierwsza praca, czy kolejna. Nowe procedury, narzędzia, nowi ludzi i relacje – warto postarać się, aby te pierwsze tygodnie w nowym miejscu upłynęły na nauce organizacji w miłej i jak najlepszej atmosferze.

Od kilu lat badamy, jak nowi pracownicy oceniają proces wdrożenia ich do pracy w naszych firmach. Zawsze szczyciliśmy się świetną atmosferą, ale postanowiliśmy również monitorować to, jak nowe osoby postrzegają swoje wstąpienie do naszego grona. Osoby, które mają za sobą 3 miesięczny okres próbny, prosimy więc cyklicznie o wypełnienie ankiet opracowanych przez dział HR.

O co w nich pytamy? Przykładowe zagadnienia dotyczą:

  • oceny atmosfery pracy w zespole i wsparcia udzielanego przez lidera/opiekuna w okresie wdrożenia
  • informacji, czy wdrożenie do nowych obowiązków było satysfakcjonujące
  • propozycji usprawnień procesu wdrożenia oraz pracy danego działu

Jakie odpowiedzi zebraliśmy w ostatnim roku? Nie byłoby zapewne tego wpisu, gdyby całościowa ocena procesu wdrażania nie była na piątkę 😉 A tak na poważnie – odpowiedzi były naprawdę budujące, otrzymaliśmy też szereg uwag w pytaniach otwartych.

Warto dodać, że od kiedy badamy poziom satysfakcji z procesu wdrożenia, utrzymuje się on mniej więcej na tym samym poziomie. Dziękujemy więc tym liderom i opiekunom, którzy przykładają szczególną wagę do dbania o swój zespół, poświęcają dużo czasu nowym osobom w zespole i są otwarci oraz chętni do pomocy.

Dziękujemy też za wszystkie cenne uwagi dotyczące usprawnień. Pracując tu dłużej czasem nie zauważamy, że coś, co dla nas jest już normą, dla Was może być np. zaskakujące i wymaga dodatkowych wyjaśnień lub modyfikacji. Gramy do jednej bramki, więc każdy głos jest ważny.

 

Katarzyna Kowalska